Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko zariadení je v súčasnosti pripojených k internetu a tiež aj to, ako sa volali rodičia Matta Groeninga.

 

,,V súčasnosti je k internetu pripojených viac zariadení, ako je ľudí na svete. Internet dnes spája ohromujúcich 10 miliárd zariadení. A toto číslo bude stále rásť, pretože čím ďalej tým viac zariadení získava schopnosť priameho prepojenia s internetom.“

,,Doktor Wuzong Zhou z Univerzity St Andrews zistil, že každú sekundu, kedy horí sviečka, je v plameni vytvorených približne 1,5 milióna diamantových nanočastíc. Pri tom sú častice diamantu spálené. Profesor chémie však povedal, že objav by mohol viesť k výskumu, ako by sa diamanty dali vytvárať lacnejšie a boli by dostupnejšie v rôznych oblastiach.“

,,Približne 50 percent nášho šťastia určujú naše gény, 40 percent naše aktivity a 10 percent naše životné podmienky.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.