A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent Indov pracuje v neformálnych zamestnaniach a tiež aj to, koľko percent mužov má parurézu, inak povedané úzkosť, ktorá sťažuje močenie, keď sú v blízkosti iní ľudia.

 

,,Osoba s parurézou považuje za ťažké alebo nemožné močiť, keď sú okolo iní ľudia. Verí sa, že paruréza je bežným typom sociálnej fóbie. S parurézou sa často stretávame najskôr v škole. Tento stav postihuje mužov a ženy všetkých rás. V miernych prípadoch je paruréza príležitostnou udalosťou, ako forma úzkosti z výkonu potreby. Napríklad muž na verejnom pisoári môže zistiť, že nie je schopný močiť, keď ho obklopujú iní muži. V závažných prípadoch môže osoba s parurézou močiť iba vtedy, ak je sama doma.“

,,Vedecký dôvod, prečo má tanec schopnosť pôsobiť ako prostriedok zmierňujúci stres, vyplýva z myšlienky, že keď sa telo cíti dobre, cíti sa tak aj myseľ. Akýkoľvek druh fyzickej aktivity uvoľňuje neurotransmitery a endorfíny, ktoré slúžia na zmiernenie stresu. Endorfíny sú prírodným liekom proti bolesti tela, ktoré zmierňujú stres a zlepšujú vnímanie sveta.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.