Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kto ako prvý navrhol kontaktné šošovky a tiež aj to, koľko percent strelných zbraní v Mexiku je pašovaných z USA.

 

,,Aj keď sa zdá, že kontaktné šošovky sú nedávnym fenoménom, slávny taliansky architekt, matematik a vynálezca Leonardo da Vinci vytvoril prvé známe náčrty už v roku 1507, ktoré naznačovali, že optiku ľudského oka je možné zmeniť použitím šošoviek.“

,,Vedci skúmali spojitosť medzi pozitívnym vplyvom a poklesom pamäte, pričom do úvahy brali vek, pohlavie, vzdelanie, depresiu, negatívny vplyv a extraverziu. „Naše zistenia ukázali, že pamäť klesá s vekom,“ povedala vedúca autorka štúdie Claudia Haaseová, docentka na Northwestern University. „Jedinci s vyššími úrovňami pozitívnych afektov však mali v priebehu takmer desaťročia menej strmý pokles pamäte,“ dodala Emily Hittnerová, absolventka doktorandského štúdia na Northwestern University a hlavná autorka výskumu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.