A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá droga bola pôvodne predávaná ako liek proti kašľu a tiež aj to, v ktorých krajinách sa nenachádzajú vôbec žiadne komáre.

 

,,Pred storočím vedci z nemeckej farmaceutickej firmy skúmali chemickú úpravu morfínu, ktorá ho robila „chutnejším“ ako prostriedok na potlačenie kašľa. Spoločnosť Bayer Co., predchodca dnešného farmaceutického giganta, uviedla na trh svoj obľúbený nový liek zvaný „Heroín“. Aj keď to fungovalo proti kašľu spôsobenému vážnymi a vtedy bežnými chorobami, ako je tuberkulóza a zápal pľúc, lekári a lekárnici si čoskoro všimli nešťastný vedľajší účinok-pacienti vyžadovali stále vyššie dávky a stávali sa čoraz závislejšími na tomto lieku. V roku 1912 sa táto droga stala rekreačnou drogou medzi mladými mužmi v New Yorku.“

,,Zdržanie sa alkoholu iba na štyri týždne tiež znižuje riziko vzniku rakoviny, zmierňuje nespavosť, napomáha koncentrácii a posilňuje zdravie pečene, uvádza sa v štúdii, ktorú odvysielalo BBC.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.