Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina sa zaraďuje medzi krajiny s najvyššou spotrebou marihuany na svete a tiež aj to, koľkokrát majú ženy väčšiu pravdepodobnosť, že budú trpieť ťažkou depresiou.

 

,,Pri normálnych hormonálnych zmenách dochádza k niektorým zmenám nálady a depresívnym pocitom. Ale samotné hormonálne zmeny nespôsobujú depresiu. Ďalšie biologické faktory, dedičné vlastnosti a okolnosti a skúsenosti osobného života sú spojené s vyšším rizikom depresie. Tu je to, čo prispieva k depresii u žien. Po puberte sú miery depresie vyššie u žien ako u mužov. Pretože dievčatá zvyčajne dosiahnu pubertu skôr, ako chlapci, a tak je väčšia pravdepodobnosť, že sa u nich prejaví depresia v mladšom veku ako u chlapcov. Existujú dôkazy, ktoré naznačujú, že tento rodový rozdiel v depresii môže pokračovať počas celého života.“

,,Starovekí Egypťania používali vankúše vyrobené z neobvyklých tvrdých materiálov, ako sú drevo a kamene. Vankúše boli v skutočnosti použité aj na podoprenie hlavy mŕtveho. Starovekí Egypťania považovali hlavu za podstatu života. Verilo sa teda, že vankúše, ktoré slúžili na udržanie vitality tela, udržiavali démonov mimo.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.