A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko ľudí v Južnej Afrike je HIV pozitívnych a tiež aj to, na liečbu, ktorých chorôb sa používala marihuana v USA v roku 1850.

 

,,Tanec môže poskytnúť rôzne fyzické výhody, ale nové výskumy dokázali sľubné výsledky, ktoré môžu byť prospešné aj pre našu myseľ, pričom množstvo dôkazov naznačuje, že tanec je dobrý pre duševné zdravie a taktiež aj pre náš mozog.“

,,Nová štúdia zistila, že u žien môže pitie kávy znížiť riziko depresie. Vedci pod vedením Michela Lucasa, odborníka na výživu, zistili, že riziko depresie je u žien, ktoré vypili štyri alebo viac šálok kofeínovej kávy denne je o 20% nižšie ako u tých, ktoré pili málo kávy alebo ju nepili vôbec. Tí, ktorí pili bezkofeínovú kávu, čaj, nealkoholické nápoje, čokoládu a iné nápoje obsahujúce menej kofeínu, neboli chránení pred depresiou.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.