Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľkokrát za jeden deň si odomkne priemerný človek svoj telefón a tiež aj to, o koľko IQ stúpla priemerná inteligencia od roku 1950.

 

,,Keď sa vedci zamerali na jednu časť IQ testu zistili, že inteligencia v priemere od roku 1950 stúpla o ekvivalent 20 bodov IQ. IQ testy sú navrhnuté tak, aby zaistili, že priemerný výsledok je vždy 100, takže je to významný skok za tak krátky čas. V rozvojových krajinách sa IQ vo všeobecnosti zvyšuje rýchlejšie, pričom najväčšie skoky sú v Číne a Indii. Pokrok v rozvinutom svete je značný – údaje napríklad naznačujú neustály nárast v USA, ale pokles v Spojenom kráľovstve.“

,,Pred dvesto rokmi bol bežecký pás vynájdený v Anglicku ako väzenský rehabilitačný prístroj. Malo to spôsobiť, že uväznení budú trpieť a učiť sa z ich potu. Ako bonus pri tom bežecký pás mlel kukuricu alebo pumpoval vodu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.