Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina má jednu z najvyšších úrovní gramotnosti na svete a tiež aj to, ktorá krajina ako prvá prijala kresťanstvo ako štátne náboženstvo v roku 301.

 

,,Taliani sa začali hrnúť do Argentíny v druhej polovici 19. storočia a v prvej polovici 20. storočia, väčšinou kvôli ekonomickým príležitostiam alebo kvôli úteku pred ničivými vojnami. V skutočnosti od roku 1870 do roku 1960 sa do Argentíny prisťahovalo približne dva milióny Talianov a tento príliv Talianov v nasledujúcich rokoch drasticky zmenil demografiu Argentíny. Dnes sa v Argentíne hlási k talianskemu pôvodu viac ako 30 miliónov ľudí.“

,,V Austrálii existuje niekoľko veľmi fotogenických jazier, ktoré vyzerajú ako keby boli z cukrovej vaty. Snáď najznámejším je jazero Hillier, ktoré sa nachádza na ostrove Middle Island pri pobreží západnej Austrálie. Poskytuje celkom zaujímavý letecký pohľad, najmä keď porovnáte jeho ružové odtiene s tyrkysovou farbou mora hneď vedľa jazera.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.