A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina je najľudnatejšou krajinou Blízkeho východu a má najväčšiu populáciu arabov na svete a tiež aj to, koľko hodín za celý svoj život strávi priemerný človek v práci.

 

,,2. decembra 1766, zákon o slobode tlače zrušil cenzúru všetkých tlačených publikácií vrátane tých, ktoré boli dovezené zo zahraničia, s výnimkou tých, ktoré sa týkajú akademických a teologických predmetov. Okrem toho zaručoval prístup verejnosti k dokumentom vypracovaným vládnymi agentúrami. Prísne tresty za písanie proti štátu alebo kráľovi však zostali zachované.“

,,Ovce majú veľké obdĺžnikové zrenice, ktoré im poskytujú periférne a panoramatické videnie v rozmedzí približne 300 °. To im umožňuje dokonca vidieť za seba bez otáčania hlavy. Zatiaľ čo štruktúra ich očí je podobná ako u ľudí, ich rozpätie videnia je asi o 130º väčšie v porovnaní s ľuďmi.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.