V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina sa stala prvou krajinou, ktorá zrušila FM rádio a úplne prešla na digitálne vysielanie a tiež aj to, akí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť, že zomrú na infarkt.

 

,,Trest smrti je jednou z najkontroverznejších tém na celom svete a je to diskusia, o ktorej sa neustále rozpráva. Z etického hľadiska je trest smrti alebo doživotie nesprávne. Môžete sa pokúsiť pozrieť sa na okolnosti z morálneho hľadiska, ale to, či niekto považuje trest smrti za morálne prijateľný, závisí od jeho morálneho kódexu. Či už súhlasíte s trestom smrti v dôsledku závažnej trestnej činnosti alebo nie, trest smrti zostáva zákonný až v štrnástich krajinách sveta.“

,,Jedným z pozoruhodných zistení je, že nedostatok spánku ovplyvňuje telo rovnako ako pitie alkoholu. Výskum zistil, že po 18 hodinách bez spánku je naša bdelosť podobná účinkom koncentrácie alkoholu v krvi 0,05 %.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.