A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá krajina má najvyšší počet múzeí na obyvateľa na svete a tiež aj to, o koľko percent je vyššia pravdepodobnosť, že zomriete v deň svojich narodenín ako v ktorýkoľvek iný deň v roku.

 

,,Vždy som mal na sebe rovnakú bundu a zapínal som si ju, aby nevideli, čo mám pod ňou, a na hlave som stále nosil rovnaký klobúk,“ povedal Daniel Radcliffe. „Takže mohli ma fotografovať šesť mesiacov, ale stále to vyzeralo akoby to fotili v ten istý deň. Stali sa nepublikovateľnými, čo bolo zábavné, pretože nie je nič lepšie, ako vidieť, ako sú paparazzi skutočne frustrovaní, dodal známy herec s úsmevom.“

,,Okrem pohľadníc, torty, sviečok a darčekov vás na narodeniny môže čakať ešte jedno nečakané prekvapenie – vyššie riziko úmrtia. Nová štúdia naznačuje, že muži a ženy majú o 14 percent vyššiu pravdepodobnosť, že zomrú v deň svojich narodenín ako ktorýkoľvek iný deň v roku. Tento efekt bol najsilnejší u ľudí vo veku 60 rokov a starších, u ktorých bola až o 18 percent vyššia pravdepodobnosť úmrtia v deň ich narodenín.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.