V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, v ktorých krajinách je populárny šport slonie pólo a tiež aj to, koľko percent Američanov hrá videohry aspoň tri hodiny týždenne.

 

,,Môže sa zdať, že Big Ben stojí dokonale rovno, ale v skutočnosti je mierne naklonený. Náklon bol objavený, keď sa pripravovali plány na predĺženie linky metra, ktorá prechádza popod budovy parlamentu. Meniace sa podmienky na zemi ovplyvnili londýnsku vežu s hodinami a tá sa stále mierne nakláňa na severozápad so sklonom 0,26 stupňa. Napriek tomuto miernemu sklonu by veža mala bezpečne stáť 4 000 až 10 000 rokov.“

,,Podvádzanie sa stalo tak rozšíreným a dômyselným, že čínska vláda cítila potrebu zmeniť niečo, aby sa podvádzaniu zabránilo. Zatiaľ čo predtým by bol študent potrestaný neprijatím na školu, teraz ho v prípade prichytenia pri podvádzaní môžu poslať do väzenia až na 7 rokov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.