V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko ľudí žije so slabým zrakom, pretože nemajú okuliare a tiež aj to, ako dlho trvá kým ľudský mozog rozozná emocionálny stav človeka z výrazu jeho tváre.

 

,,Uhryznutie týmto pavúkom je veľmi bolestivé a môže spôsobiť priapizmus, potenciálne škodlivú a bolestivú erekciu, ktorá môže trvať mnoho hodín a viesť k impotencii. Výskumníci z Brazílie a Medical College of Georgia vyčistili toxín z jedu tohto pavúka a testovali ho na potkanoch a myšiach. Zistili, že toxín spôsobuje chemickú reťazovú reakciu, ktorá vytvára podmienky pre lepší prietok krvi v tkanive penisu.“

,,Inými slovami, nová štúdia ukazuje, že mozgové mechanizmy zapojené do procesu porozumenia ľudskej reči sú u psov a ľudí podobné, uviedol spoluautor štúdie Attila Andics, neurológ z Univerzity Eötvösa Loránda v Budapešti v Maďarsku. To znamená, že mozgové mechanizmy zapojené do porozumenia ľudskej reči nie sú jedinečné len pre ľudí, povedal pre Live Science.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.