A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, o koľko percent môže chôdza zvýšiť vaše kreatívne myslenie a tiež aj to, koľko percent sladkej vody na svete obsahujú kanadské jazerá, rieky, potoky a mokrade.

 

,,Ak ste sa narodili v zahraničí, máte nárok na írske občianstvo, ak sa váš rodič narodil v Írsku. Ak sa vaši starí rodičia narodili v Írsku, tak môžete požiadať o írske občianstvo taktiež bez problémov.“

,,Drvivá väčšina účastníkov tohto experimentu bola podľa vedcov kreatívnejšia pri chôdzi ako pri sedení. V jednom z týchto experimentov boli účastníci testovaní vo vnútri, najprv sedeli a potom chodili na bežiacom páse. Štúdia zistila, že kreatívny výkon sa pri chôdzi zvýšil v priemere o 60 percent. Osoba kráčajúca vo vnútri, na bežiacom páse v miestnosti oproti prázdnej stene alebo chôdza vonku na čerstvom vzduchu vyprodukovala podľa jedného z experimentov dvakrát toľko kreatívnych odpovedí v porovnaní s osobou, ktorá sedela.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.