V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina je prvou krajinou na svete, ktorá povolila stvorenie detí z DNA troch ľudí a tiež aj to, čo spravia samice chobotnice samcom namiesto párenia.

 

,,Na rozdiel od toho, čo si mnohí ľudia myslia, kruhové objazdy v skutočnosti presúvajú dopravu cez križovatku naozaj rýchlejšie. Kruhové objazdy podporujú nepretržitý tok dopravy. Na rozdiel od križovatiek so semaformi vodiči nemusia čakať na zelenú na kruhovom objazde, aby prešli cez križovatku. Premávka sa nemusí zastaviť iba spomaliť, takže križovatka dokáže zvládnuť viac premávky za rovnaký čas.“

,,Vedci definovali čierny humor ako druh humoru, ktorý s trpkým pobavením zaobchádza so zlovestnými témami, ako je smrť, choroba, deformácia, handicap alebo vojna, a takéto tragické, znepokojujúce alebo morbídne témy prezentuje vtipným spôsobom. Používanie čierneho humoru sa pozitívne spája s vyššou verbálnou a neverbálnou inteligenciou, ako aj s vyššou úrovňou vzdelania, napísali autori v štúdii publikovanej v časopise Cognitive Processing.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.