A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, prečo sú mačky v islame uctievané zvieratá a tiež aj to, koľko spolužiakov dokážu ľudia identifikovať po 35 rokoch od ukončenia školy.

 

,,Existuje viac dôkazov, že to, čo je dobré pre vaše srdce, je dobré pre vašu hlavu. Nová štúdia ukazuje, že ľudia, ktorí behajú, plávajú alebo sa venujú inému miernemu a pravidelnému cvičeniu, majú mozog, ktorý vyzerá v priemere o 10 rokov mladší ako mozog ľudí, ktorí polihujú na gauči.“

,,Výskum z roku 2015 zistil, že sarkazmus zvyšuje kreativitu u vyjadrujúcich a taktiež aj u príjemcov. V štúdii sa dobrovoľníci zapojili do simulovaných sarkastických, úprimných alebo neutrálnych dialógov. Po dialógoch sa vyjadrovatelia a príjemcovia výrokov dostali úlohy, ktoré boli zamerané na ich kreativitu a zistili, že účastníci sarkastických dialógov boli naozaj kreatívnejší.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.