Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktoré zviera je národným zvieraťom Fínska a tiež aj to, koľko ľudí na celom svete žije z menej ako 10 dolárov na deň.

 

,,Dôležitosť medveďa v mysliach starých Fínov dokazuje skutočnosť, že v ich jazyku existuje viac ako 200 rôznych pomenovaní pre medveďa. Všetci moderní Fíni poznajú mená ako nalle, otso a mesikämmen, no menej z nich si uvedomuje, že bežné slová ako mettä, metsä, otava a mörkö sú tiež starými synonymami medveďa.“

,,Tieto kosti boli vykopané, potom varené v polievke alebo mleté ​​na výrobu tradičných liekov po celé desaťročia.“

,,Prevažná väčšina svetovej populácie žije z rozpočtu, ktorý výrazne nedosahuje ani hranicu chudoby vo vyspelých ekonomikách. Konkrétne 4,4 miliardy ľudí, 71% celosvetovej populácie, žije len z menej ako 10 amerických dolárov na deň.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.