V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorá vlastnosť je silne spojená s väčším šťastím a tiež aj to, kde sa nachádza najstarší pivovar na svete, ktorý je už v prevádzke od roku 1040.

 

,,Vedci rozdelili ľudí do troch skupín. Jedna skupina písala o veciach, za ktoré boli vďační. Druhá skupina písala o veciach, ktoré ich znepokojovali, a tretia o udalostiach, ktoré ich ovplyvnili (bez dôrazu na to, či boli pozitívne alebo negatívne). Po 10 týždňoch boli tí, ktorí písali o vďačnosti, optimistickejší a cítili sa lepšie vo svojom živote. Prekvapivo tiež viac cvičili a mali menej návštev u lekárov ako tí, ktorí sa zameriavali na negatívne situácie.“

,,Naše telá sú prirodzene rádioaktívne, pretože jeme, pijeme a dýchame rádioaktívne látky, ktoré sú prirodzene prítomné v životnom prostredí. Tieto látky sú absorbované našimi telami, do našich tkanív, orgánov a kostí a neustále sa dopĺňajú.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.