A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko amerických dolárov stojí výmena oleja v Bugatti Veyron a tiež aj to, počas ktorého ročného obdobia majú ľudia najvyššiu sexuálnu túžbu.

 

,,Pohlavné hormóny vrátane testosterónu vrcholia na jeseň a najnižšie sú v lete. Prví vedci urobili chybu, že sa zamerali hlavne na mužov, ktorí majú pomerne slabý ročný cyklus. U žien sa ukazuje, že majú výraznejšie zvýšenie produkcie testosterónu na jeseň, čo je dvojnásobok ich najnižšej hladiny(v lete). To naznačuje, že obe pohlavia by mali mať na jeseň vyšší sexepíl. To platí najmä pre ženy, u ktorých sa testosterón používa na zvýšenie libida, zatiaľ čo mužský testosterón má menej spoľahlivý účinok na sexuálnu túžbu.“

,,Španielski osadníci pomenovali krajinu Nuevo México (Nové Mexiko) podľa aztéckeho údolia rieky Rio Grande v Mexiku. Na rozdiel od všeobecného presvedčenia, Nové Mexiko nie je súčasťou Mexika. V skutočnosti bolo Nové Mexiko založené a pomenované 223 rokov pred vznikom a pomenovaním Mexika, ktoré vzniklo v roku 1821.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.