Zopár zaujímavosti ku káve, ktoré ti zaručene rozšíria obzory #1237: v ktorej krajine je zakázané tlieskať na verejnosti a niečo o internete

3969

Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine je zakázané tlieskať na verejnosti a tiež aj to, koľkokrát za jednu hodinu sa priemerný človek dotkne svojej tváre.

 

,,Neustále vyrušovanie z nových e-mailov, textových správ a komentárov na Facebooku spúšťa vysoké hladiny stresového hormónu kortizolu, ktorý môže mať škodlivé účinky. Príliš veľa tohto hormónu vo vás môže spôsobiť pocit úzkosti, zvýšený srdcový tep, napäté svaly a vlhké dlane. Vedci tiež varujú, že neustále upozornenia vás môžu rozptyľovať natoľko, že produktivita môže klesnúť až o 40 percent bez toho, aby ste o tom vedeli.“

,,Smiech spája ľudí spôsobmi, ktoré spúšťajú zdravé fyzické a emocionálne zmeny v tele. Smiech posilňuje váš imunitný systém, zvyšuje náladu, znižuje bolesť a chráni vás pred škodlivými účinkami stresu. Nič nefunguje rýchlejšie alebo spoľahlivejšie, aby vrátilo vašu myseľ a telo do rovnováhy, ako dobrý smiech. Humor uľahčí vaše bremená, vnukne nádej a spojí vás s ostatnými.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Adam Heindrichovsky
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.
Odoberať
Upozorniť na
Meno alebo prezývka
Nie je povinný
Pre správne fungovanie komentárov spracúvame cookies, prezývky a e-maily používateľov

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

0 Komentáre
Inline Feedbacks
Zobraziť všetky komentáre