V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo môže pôsobiť proti impulzívnemu správaniu a dokáže zvýšiť vašu toleranciu voči frustrácii a tiež aj to, ktorá činnosť môže pomôcť zmierniť depresiu a úzkosť.

 

,,V laboratóriu účastníci plnili úlohy na počítačoch a odpovedali na otázky o ospalosti, nálade a impulzívnosti. Následne niektorým náhodne pridelili 60-minútový spánok. Výskumní asistenti monitorovali účastníkov, ktorí neskôr opäť vyplnili tieto dotazníky a úlohy. Tí, ktorí si zdriemli, strávili viac času riešením úlohy ako tí, ktorí nedriemali. Tí, ktorí nedriemali boli menej ochotní znášať frustráciu. Okrem toho, „driemači“ hlásili, že sa cítili menej impulzívne.“

,,Medzi typické príznaky besnoty patrí agresivita, hydrofóbia, anemofóbia, progresívna paralýza a precitlivenosť na zvuk, svetlo, vietor a bolesť. V počiatočnom štádiu sa môžu objaviť aj atypické príznaky podobné chrípke ako horúčka, nechutenstvo, nevoľnosť, bolesť hlavy, únava a celková nevoľnosť. Navyše, medzi nezvyčajné symptómy patrí abnormálne sexuálne správanie, vrátane častej ejakulácie, priapizmu, hypersexuality a iného abnormálneho sexuálneho správania.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.