A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v koľkých krajinách v Afrike už vyhynuli žirafy a tiež aj to, v ktorej krajine je múzeum kameňov, ktoré vyzerajú ako tváre.

 

,,Spojené štáty už predtým prejavili záujem o kúpu Grónska, a to aj v roku 1867, keď bol Washington v procese získavania Aljašky od vtedajšieho Ruského impéria a šírili sa reči o možnom pridaní Grónska a Islandu do zoznamu akvizícií USA. Tento plán bol neúspešný, ale administratíva Harryho S. Trumana sa o to pokúsila znova v roku 1946 s ponukou 100 miliónov USD v zlate výmenou za Grónsko, ibaže Washington bol odmietnutý. Spojené štáty však krátko nato vyjednali práva na využitie Grónska na vedenie vojenských operácií s cieľom čeliť rastúcej hrozbe zo strany Sovietskeho zväzu.“

,,V Chichibu v Japonsku, dve hodiny severozápadne od Tokia, je zvláštne múzeum, možno jediné svojho druhu. Nazýva sa Chinsekikan (čo znamená sieň zvláštnych skál) a nachádza sa v nej viac ako 1700 skál, ktoré pripomínajú ľudské tváre.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.