A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko dolárov stojí najdrahšia pizza na svete a tiež aj to, koľkokrát za jeden deň sa zasmeje priemerný dospelý človek.

 

,,Pizza Louis XIII stojí 12 000 dolárov. Výroba tejto pizze trvá viac ako 72 hodín a možno tá obrovská cena súvisí s tým, ako sa skutočne vyrába. Keď si objednáte túto pizzu, k vám domov dorazí šéfkuchár, someliér a exkluzívna limitovaná edícia príborov a tanierov. Pizza je pokrytá tromi druhmi kaviáru a 7 druhmi syra. Taktiež na jej prípravu sa používa austrálska ružová soľ z rieky Murray a rôzne krevety.“

,,Najnovší výskum neuropsychológov z Ruhr-Universitat v Bochume v Nemecku ukázal, že hráči prekonali nehráčov v rýchlosti učenia. Zistili tiež, že jednotlivci, ktorí pravidelne hrali videohry, tiež vykazovali zvýšenú mozgovú aktivitu v oblastiach spojených s učením.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.