Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, na ktorých prstoch rastú nechty najrýchlejšie a tiež aj to, ktorý štát v USA môže stále popravovať väzňov obesením.

 

,,Rýchlosť rastu nechtov ovplyvňuje množstvo vecí, vrátane veku, pohlavia a hormónov. Je to dosť nespravodlivé, ale mužské nechty majú tendenciu rásť rýchlejšie ako ženské. Vaše nechty môžu tiež rásť rýchlejšie po chorobe a mnohí ste si všimli, že vaše nechty rastú rýchlejšie v lete ako v zime. Čo je však zvláštne, čím dlhšie máte prsty, tým rýchlejšie vám rastú nechty a nechty na vašej aktívnejšej ruke rastú rýchlejšie ako na druhej. Najrýchlejšie vám rastie stredný necht a najpomalšie váš palec.“

,,Slimáky potrebujú na prežitie vlhkosť, takže ak počasie nespolupracuje, môžu skutočne spať až tri roky. Uvádza sa, že v závislosti od geografickej polohy sa slimáky môžu presunúť do hibernácie (ktorá nastáva v zime) alebo estivácie (známej aj ako „letný spánok“), čo im pomáha uniknúť z teplého podnebia. Počas tejto doby slimáky vylučujú hlien cez svoje telo, aby sa chránili pred suchým horúcim počasím.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.