V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorý zmysel strácajú ryby v znečistenej vode a tiež aj to, ktorá krajina bola prvou krajinou na svete, ktorá v roku 2016 zakázala supermarketom vyhadzovať alebo ničiť nepredané potraviny.

 

,,Nová štúdia zistila, že ľudia žijúci s veľkou depresívnou poruchou sú biologicky starší ako ľudia bez depresie a že trauma z detstva tento efekt ešte zhoršuje.“

,,Mnoho žien má počas tehotenstva zmeny v štruktúre a raste vlasov. Hormóny môžu spôsobiť, že vaše vlasy rastú rýchlejšie a menej vypadávajú. Ale tieto zmeny vlasov zvyčajne nie sú trvalé. Mnohým ženám vypadávajú vlasy v období po pôrode alebo po ukončení dojčenia. Nechty, podobne ako vlasy, sa môžu počas tehotenstva meniť. Extra hormóny môžu urýchliť ich rast a urobiť ich silnejšími. Niektoré ženy však zistia, že sa im nechty počas tehotenstva štiepia a lámu ľahšie. Rovnako ako zmeny vo vlasoch, zmeny nechtov nie sú trvalé.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.