Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá metóda je jednou z nutrične najzdravších metód prípravy jedla a tiež aj to, koľko projektov vyskúšali zakladatelia aplikácie Snapchat predtým, kým vytvorili práve túto sociálnu sieť.

 

,,Alcatraz svojim väzňom vždy ponúkal sprchy s teplou vodou. Logika za tým bola taká, že väzni, ktorí boli aklimatizovaní na horúcu vodu, nebudú schopní odolať mrazivým vodám zálivu počas pokusu o útek.“

,,Hlavné živiny v potravinách ako uhľohydráty, tuky, bielkoviny, vláknina a minerály, nie sú ovplyvnené, alebo sú teplom stráviteľnejšie. Varením sa „otvárajú“ ich rastlinné bunky, čo zvyšuje ich množstvo, ktoré máte pri konzumácií jedla k dispozícii. Vaše telo absorbuje oveľa viac antioxidantov beta-karoténu a kyseliny fenolovej z mrkvy a lykopénu v paradajkách, keď sú varené. Na mikrovlnných rúrach nie je nič, čo by poškodilo jedlo viac ako iné spôsoby varenia. Práve naopak mikrovlnná rúra dokáže zachovať živiny.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.