V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorá krajina má jednu z najväčších mier vlastníctva zbraní na svete a tiež aj to, akí ľudia častejšie pozerajú televíziu.

 

,,Podľa výskumnej organizácie Gun Policy je odhadovaný celkový počet zbraní vlastnených civilistami na Islande približne 90 000.To znamená, že zhruba tretina Islanďanov vlastní zbraň. Takže ak ste v miestnosti s desiatimi Islanďanmi, je pravdepodobné, že dvaja alebo traja z nich sú držiteľmi zbraní. Napriek tejto vysokej miere civilného vlastníctva zbraní má Island stále jednu z najnižších mier kriminality na svete.“

,,Štúdia zahŕňala viac ako 300 ľudí. Boli vo veku od 18 do 29 rokov. Vedci sa pýtali na ich nálady počas pozerania televízie. Čím viac boli ľudia osamelí a depresívni, tým väčšia bola pravdepodobnosť, že budú pozerať televíziu. Podľa vedcov z Texaskej univerzity v Austine ľudia pozerali televíziu, pretože sa snažili odvrátiť pozornosť od svojich negatívnych pocitov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.