V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko detí približne sa narodí každú sekundu a tiež aj to, v ktorom meste v Európe sa nachádza iba jedna dopravná značka STOP.

 

,,Je to veľmi dôležité, pretože na to, aby dospelá samica veľryby mohla nakŕmiť svoje mláďa, musí buď striekať mlieko do úst svojho mláďaťa cez vodu, alebo nechať dieťa sať mlieko z jej bradavky. Ak je tuková konzistencia príliš nízka, materské mlieko by sa rozpustilo vo vode, čo by sťažilo kŕmenie a príjem adekvátnych živín pre veľrybie mláďa. Husté mlieko tiež poskytuje mláďaťu veľa živín a energie, ktoré pomáhajú mláďaťu zdravo rásť a vyvíjať sa.“

,,Podľa britských novín The Independent množstvo štúdií ukazuje, že domáce zvieratá môžu zmierniť množstvo problémov duševného zdravia vrátane depresie. The Independent nie je zďaleka sám, kto vyhlasuje, že zaobstaranie si domáceho maznáčika zaženie vašu depresiu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.