A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, kde sa nachádza striptízový klub, ktorý v nedeľu slúži aj ako kostol a tiež aj to, koľko rokov už existuje Amazonský dažďový prales.

 

,,Väčšina odhadov uvádza, že dažďový prales má najmenej 55 miliónov rokov, pravdepodobne sa vytvoril už počas eocénu. Prví ľudskí obyvatelia sa usadili v oblasti Amazonky najmenej pred 11 200 rokmi. Predpokladá sa, že tento prales poskytuje 20 percent svetového kyslíka. Dôležité je tiež spomenúť, že dažďový prales zohráva rozhodujúcu úlohu pri regulácii klímy na Zemi.“

,,Hady sú známe svojou schopnosťou prehĺtať veľké predmety a množia sa príbehy o pytónoch a anakondách, ktoré konzumujú nepredstaviteľne veľkú korisť. Zatiaľ čo téma je plná preháňania a mýtov, väčšina druhov má anatomické úpravy jedinečne vhodné na manipuláciu s veľkou korisťou. Hoci väčšina koristi predstavuje tretinu alebo menej telesnej hmotnosti hada, v zriedkavých prípadoch hady úspešne prehltnú korisť masívnejšiu ako oni sami.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.