A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo je jednou z hlavných príčin pocitov nešťastia a depresie a tiež aj to, u ktorých dievčat je väčšia pravdepodobnosť, že budú neskôr v živote delikventné a emocionálne agresívne.

 

,,Výskumníci z Yale a University of Connecticut sledovali 600 stredoškolákov, pričom si všímali ich váhu a tiež aj to, či jedli raňajky. Zistili, že prírastok hmotnosti medzi ľuďmi, ktorí jedli dve raňajky, napríklad doma a následne hneď v škole, sa nelíšil od priemerného prírastku zaznamenaného u všetkých študentov. Deti, ktoré nejedli raňajky alebo ich jedli len niekedy, mali dvakrát vyššiu pravdepodobnosť nadváhy alebo obezity ako deti, ktoré raňajkovali hoci aj dvakrát.“

,,Brazílska legenda a víťaz majstrovstiev sveta z roku 2002 Ronaldinho raz strelil všetky góly pri víťazstve svojho tímu 23:0 v zápase miestnej mládeže. Ronaldinho mal 13 rokov a bol v piatej triede, keď dosiahol čin, ktorý mu pomohol upútať pozornosť médií.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.