V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, aké deti majú tendenciu stať sa v dospelosti väčšími pijanmi a tiež aj to, čo môže znížiť riziko úmrtia z rôznych príčin až o 24%.

 

,,Majitelia psov žijú dlhšie a po infarkte alebo mŕtvici sa im darí lepšie v porovnaní s tými, ktorí nemajú psích spoločníkov, naznačujú štúdie. Výskumníci zistili, že vlastníctvo psov bolo spojené s 24-percentným znížením rizika úmrtia z akejkoľvek príčiny medzi širokou verejnosťou a 33-percentným nižším rizikom úmrtia u tých, ktorí prežili srdcový infarkt a žijú sami, podľa správ publikovaných v časopise Circulation.“

,,Podľa výsledkov štúdie sa 52% opýtaných respondentov priznalo, že bozkáva svojho psa viac ako svojho partnera. Podobné odpovede získali výskumníci aj z otázok, ktoré sa týkali spánku s ich psami. Z opýtaných ľudí až 52% uviedlo, že radšej spia v posteli so psom ako so svojím partnerom.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.