A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko minút sa sprchuje priemerný človek a tiež aj to, koľko percent svetového korenia pochádza z Indie.

 

,,Podľa Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) trvá sprchovanie v priemere 8 minút. Ak sa radi zdržíte v sprche dlhšie ako 15 minút, možno budete chcieť prehodnotiť tento čas. Podľa certifikovanej dermatologičky MUDr. Edidiong Kaminskej je odporúčaný maximálny čas sprchovania približne 5 až 10 minút. To je dostatočný čas na vyčistenie a hydratáciu pokožky. „Naša pokožka potrebuje vodu, rovnako ako naše telo, ale ak to preháňame alebo nedostatočne vykonávame, môže to na nás zanechať následky,“ dodala.“

,,Ďalším dôvodom, prečo môžete zívať, je to, že telo sa chce samo prebudiť. Pohyb pri zívaní pomáha napínať pľúca a ich tkanivá a umožňuje telu ohýbať svaly a kĺby. Zívanie môže taktiež vytlačiť krv do vašej tváre a mozgu, čo spôsobí, že sa zlepší vaša bdelosť.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.