V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, ktorý šport sa ako prvý hral na Mesiaci a tiež aj to, čo vám pomôže skôr prekonať závislosť na cigaretách.

 

,,Čuch je pre psa dôležitý, takže nosy sú v psej komunite vysoko cenené. Na rozdiel od ľudí, ktorých prežitie vo svete závisí predovšetkým od vízie, psy používajú zrak aj čuch na hodnotenie okolia a na komunikáciu. Zrak je u ľudí nanajvýš dôležitý, takže ľudský mozog trávi viac času interpretáciou vizuálnych údajov ako čuchových informácií. Psie mozgy sú presným opakom a zameriavajú sa na to, čo pes viac cíti ako na to, čo vidí. Pointa je, že funkčný nos je nevyhnutný na prežitie psov.“

,,Výskum zistil, že keď sa stretnú dvaja neznámi ľudia, tak čím viackrát sa muž snaží byť vtipný a žena sa na tom smeje, tým je pravdepodobnejšie, že žena má o muža záujem. Keď sa obaja spolu smejú, je to ešte lepší znak romantického spojenia.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.