V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, čo môže znížiť váš krvný tlak a zmierniť stres a tiež aj to, kde sa vyrábajú nálepky „Made in China“.

 

,,Výskum ukazuje, že déjà vu sa vyskytuje častejšie u ľudí z vyššej socioekonomickej triedy. Déjà vu často zažívajú aj ľudia, ktorí sú vysoko vzdelaní, alebo tí, ktorí trávia veľa času pozeraním filmov alebo cestovaním. Ľudia s vyššími príjmami si môžu dovoliť cestovať a cestovanie poskytuje ľuďom viac príležitostí vidieť nové fyzické miesta, ktoré môžu vyvolať pocit známosti, najmä ak sa tieto miesta mohli objaviť v predtým sledovanej filmovej scéne.“

,,Štúdia z roku 2015 pozorovala 26 študentov medicíny na univerzite v Austrálii, ktorí zistili, že sa dotýkajú svojej tváre 23-krát za hodinu. Takmer polovica dotykov tváre zahŕňala ústa, nos alebo oči, čo sú najjednoduchšie cesty, ktorými sa vírusy a baktérie dostávajú do nášho tela. Dokonca aj zdravotníci zistili, že sa dotkli svojej tváre v priemere 19-krát za 2 hodiny, pričom nedôsledne dodržiavali správnu hygienu rúk.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.