A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá kosť je najtvrdšia v ľudskom tele a tiež aj to, akí ľudia majú väčšiu pravdepodobnosť, že precenia svoju inteligenciu.

 

,,Trio portugalských drevárov z ostrova Madeira, ktorí emigrovali na Havaj v roku 1879, začalo vyrábať malé štvorstrunové gitary v Honolulu v 80. rokoch 19. storočia. Vtedy ich však nenazývali‚ ukulele, namiesto toho používali portugalský názov nástroja: mačeta (vyslovuje sa mah-SHET). Mačeta bola u Madeirancov obľúbená už stovky rokov, v skutočnosti to bol ich národný nástroj.“

,,Aj najmenšia dávka sily dokáže človeka zmeniť. Pravdepodobne ste to niekde už aj zažili. Niekto získa povýšenie alebo trochu slávy a zrazu je o niečo menej priateľský k ľuďom, ktorí sú na nižších pozíciách. Prečo to tak je? Ak sa spýtate psychológa, možno vám povie, že mocní sú jednoducho príliš zaneprázdnení. Nemajú čas plne sa venovať svojim menej výkonným kolegom. Ale podľa Sukhvindera Obhiho, neurovedca z Wilfrid Laurier University v Ontáriu v Kanade, sila zásadne mení fungovanie mozgu.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

1 komentár

  1. Celustna kost,je najtvrdsia kost tvare nie najtvrdsia v tele cloveka.Najtvrdsia kost cloveka je stehenna kost.Lenze,uplne najtvrdsia latka v ludskom tele je zubna sklovina.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.