V dnešnom diele zaujímavostí sa dozviete, koľko percent lekárov je dnes spokojných so svojou prácou a tiež aj to, čo pomáha zlepšovať pamäť a učenie.

 

,,Došiel vám váš obľúbený čistiaci prostriedok na tvár? Vodka pôsobí ako prírodné tonikum a vďaka svojim dezinfekčným vlastnostiam dokáže hĺbkovo vyčistiť vaše póry. Tiež napne pokožku na tvári a môže liečiť akné a taktiež má aj detoxikačné vlastnosti. Ale môže mať dehydratačný účinok, na čo by ste si mali dávať pozor, ak máte obzvlášť suchú alebo citlivú pokožku.“

,,Ste vystresovaní a neviete si spomenúť, kam ste odložili kľúče? Možno sa budete musieť viac smiať. To je prinajmenšom záver nového výskumu z univerzity Loma Linda v Kalifornii, kde vedci zistili, že smiech pomáha znižovať hladinu stresového hormónu kortizolu, ktorý má vplyv na vašu pamäť a učenie Takže pri najbližšom učení si spomeňte na tento fakt a skúste sa trocha zasmiať.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.