Je tu ďalší diel zaujímavých faktov ku káve z celého sveta. Dozviete sa, koľkokrát bol smrteľne uhryznutý hadí fanatik aj to, ktorá žena spĺňa takmer všetky smernice dokonalosti krásy.

Americký turista v Andách našiel peňaženku človeka, ktorý prežil haváriu lietadla z roku 1972, preslávenú filmom Alive. Tento film, natočený podľa skutočnosti, šokoval svet príbehmi o jedení ľudského mäsa, aby prežil. Americký turista, ktorého meno nebolo uvedené, narazil na veci pri skúmaní hory a rozhodol sa vyhľadať majiteľa vecí, aby mu ich vrátil. Náhodný nález, ktorý zahŕňal aj kotúč filmu zo starého fotoaparátu, hotovosť, doklady totožnosti a bundu, bol podľa správ uruguajskej televízie zasypaný snehom 32 rokov, niekoľko metrov od miesta havárie. Majiteľ peňaženky Eduardo Strauch povedal, že sa mu vynorili spomienky na trýznivých 72 dní, kedy bol uviaznutých na horách v mrazoch.

Bill Haast, vedec, z ktorého sa stal hadí muž z Ameriky, bol do polovice roku 2008 v živote uhryznutý jedovatými hadmi najmenej 173-krát, z toho asi 20-krát bol smrteľne zranený. Hadí muž vlastnil naraz až 10 000 hadov a mal zásoby jedu od 200 druhov jedovatých plazov podľa správy Washington Post. Medzi tieto plazy patrili morské hady, africké stromové hady, bavlníky, štrkáče, kobry, kraity, zelené mamby, tigrované hady a zmije z celého sveta. Napriek tomu dokázal extrahovať jed z jedovatých hadov na lekársky výskum, hlavne aby zachránil obete pred uhryznutím.

V roku 1485 vypukla záhadná choroba nazývaná Anglická potná choroba, ktorá spôsobila, že ľudia sa v priebehu niekoľkých hodín spotili na smrť. Odkiaľ pochádza, je jednou zo záhad. V roku 1485 mohlo ohnisko súvisieť s bitkou na Bosworthskom poli, ktorá ukončila Vojnu ruží. Francúzski vojaci ho možno priniesli do bitky, v ktorej Henry Tudor zvrhol Plantagenet Richarda III. Po víťaznom návrate Henryho armády do Londýna choroba prepukla. Za šesť týždňov zabila 15 000 ľudí.

Supermodelka Bella Hadid je podľa štúdie renomovaného kozmetického chirurga Juliana De Silvu najkrajšou ženou sveta. Zistilo sa, že Bella na 94,35 % spĺňa mieru fyzickej dokonalosti, ktorej podmienky určili už starovekí Gréci. De Silva povedal, že Bella Hadid je držiteľkou koruny pre najkrajšiu ženu sveta. Správa uviedla, že oči, obočie, nos, pery, bradu, čeľusť a tvar tváre Belly Hadidovej boli zmerané a najviac sa približovali starogréckym predstavám o dokonalosti.

Richarda E. Byrda preklenul epochu americkej histórie. Tento uznávaný bádateľ a letec vystupoval ako symbol svojej doby, jeho život bol hlboko ovplyvnený určujúcimi tendenciami doby. Narodil sa v roku 1888 vo Winchestri, malom mestečku vo Virgínii na okraji Appalačských hôr, zomrel o šesťdesiatdeväť rokov neskôr vo veľkom prístavnom meste Boston. V roku 1946 bol vyslaný na dôležitú expedíciu po Antarktíde. V roku 1947 nariadila americká vláda prieskumníkovi Richardovi Byrdovi, aby mlčal o tom, čo si všimol počas svojej arktickej misie. V denníku tvrdí, že sa na južnom póle stretol so starodávnou podzemnou rasou. O niekoľko rokov neskôr, v strachu, že ostatní nájdu sídlo starovekej civilizácie, 12 krajín podpísalo zmluvu o Antarktíde na ochranu tohto regiónu.

V grófstve Elbert v štáte Georgia je súbor kameňov nazývaných Georgia Guidestones. Boli tam umiestnené v roku 1979 so súborom desiatich smerníc v ôsmich moderných jazykoch a štyroch mŕtvych, vyrezaných na kameňové panely. Táto pamiatka dáva pokyny v 8 jazykoch, ako obnoviť spoločnosť po apokalyptickej udalosti, pričom funguje aj ako kompas, kalendár a hodiny.

Čínska vedkyňa Tu Youyou začala s výskumom malárie po tom, čo bola prijatá do prísne tajnej vládnej jednotky známej ako Misia 523. V roku 1967 komunistický vodca Mao Ce-tung rozhodol, že naliehavo potrebujú nájsť liek na maláriu. Malária, ktorú šírili komáre, v tom čase decimovala čínskych vojakov bojujúcich proti Američanom v džungli severného Vietnamu. Tu Youyou sa stala prvou Číňankou, ktorá získala Nobelovu cenu za prácu pri vytváraní lieku proti malárii. Liek sa jej podarilo vynájsť v roku 1977 a 38 rokov na to získala ocenenie.

Zdroj: 1234567 

Alexandra Rakučiaková
Ahojte, volajú ma Alex. Som vášnivá knihomolka, no baví ma aj varenie, krížovky, kvízové súťaže, spoločenské hry a zo všetkého najviac zbožňujem hokej. Vyštudovala som síce právo, no veľkú lásku som našla práve v žurnalistike. Prajem pohodové čítanie :-)

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.