A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko percent zo všetkých turistov, ktorí boli v Amsterdam navštívili kaviareň kvôli marihuane a tiež aj to, koľko kakaových bôbov je potrebných na výrobu 450 gramov čokolády.

 

,,Najväčšími producentmi kakaových bôbov na svete sú Pobrežie Slonoviny, Indonézia, Ghana a Nigéria.“

,,Marihuana obsahuje látku zvanú tetrahydrocannabinol (THC). Táto látka pôsobí na časť mozgu, ktorá je zodpovedná za pocit potešenia. Okrem THC aktivuje túto časť mozgu aj dobré jedlo či sex. Potešenie často prerastá až do eufórie, čo býva častým problémom niektorých ľudí. Čím častejšie totiž prežívame pocit eufórie a potešenia, tým sa stane mozog náročnejší na to, čo ho spôsobuje.“

,,Dokázalo sa, že popcorn existuje už viac ako 6000 rokov, veď aj kukurica bola v dávnych dobách dôležitou súčasťou mnohých kultúr. Archeologické objavy popcornu pochádzajú z Peru, ale našli sa aj v Novom Mexiku a Strednej Amerike pred približne 5000 rokmi.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.