Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, aký prvý produkt vyrobila spoločnosť Samsung a tiež aj to, koľko času za celý život strávi priemerný človek šoférovaním.

 

,,Samsung je spoločnosťou, ktorá zastrešuje množstvo oblastí – od informačných technológií, cez ťažký priemysel až po služby, napr. vo finančníctve. Vo svojich začiatkoch sa Samsung zaoberal pestovaním, spracovaním a vývozom sušených rýb, ovocia a zeleniny. Až v neskoršom období sa postupne stala spoločnosťou, ktorej primárnym odvetvím sú rozvíjajúce sa technológie v oblasti ťažkého priemyslu, petrochémie, elektrotechniky a ďalších.“

,,Stromy sa v najvýznamnejšej miere podieľajú na vytváraní kyslíka pomocou asi najdôležitejšej chemickej reakcie na Zemi – fotosyntézy. Najmä vo veľkých mestách tak parky tvoria akési pomyselné pľúca a skvalitňujú vzduch, a tak aj životy ľudí.“

,,Abraham Lincoln bol 16. prezident USA a prvý prezident z republikánskej strany.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.