A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko hodín by vám trvalo prezrieť si všetky poslané fotografie v aplikácií Snapchat za poslednú hodinu a tiež aj to, koľko stojí najdrahší parfém na svete.

 

,,LSD je psychotropná látka patriaca do skupiny halucinogénov. V poslednom čase stúplo jeho užívanie hlavne v Bratislave. LSD je “lepšou vecou” medzi drogami. Pri LSD zo začiatku nevidno, že ho niekto berie. Užívateľ si dáva minimálne dávky, robí to asi raz za mesiac a zväčša v súkromí. LSD nie je fyzicky návykové a preto nemusí dávku opakovať. To je pre užívateľov výhoda a pre ľudí, ktorí robia proti drogám nevýhoda. Na LSD a halucinogény všeobecne sa nedá naviazať fyzicky, ale psychické poškodenie je potom ďaleko vačšie. LSD zväčša berú ľudia inteligentnejší, ktorým sú heroín alebo marihuana nemoderné.“

,,Snapchat je aplikácia založená na posielaní fotiek. Vyvinuli ju Američania Evan Spiegel, Bobby Murphy a Reggie Brown. Aplikácia v súčasnej podobe sa vyvíja od júla 2011. Je veľmi populárna v USA, kde má asi 50 miliónov používateľov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.