V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo si myslel Aristoteles o rastlinách a tiež aj to,  kde je protizákonné opiť rybičky s alkoholom.

 

,,Najrozšírenejšou a najzneužívanejšou nelegálnou drogou na svete je marihuana.  V Európskej únii sa odhaduje, že skúsenosť s marihuanou malo približne 20% populácie (62 miliónov). Podľa EMCDDA (European Monitoring Centre for Drugs and Drug Addiction) užitie konope v poslednom roku udáva v jednotlivých krajinách EU 1–11 % dospelých. Podľa OSN v roku 2003 užilo konope 161 miliónov ľudí vo veku medzi 15 – 64 rokov.“

,,Ohio je štát na stredozápade USA. Má 11 536 504 obyvateľov.“

,,Aristoteles alebo Aristotelés bol starogrécky filozof a encyklopedický vedec, filozof staroveku, zakladateľ logiky a mnohých ďalších špeciálnovedných odvetví. Aristoteles strávil v Akadémii 20 rokov svojho života pod Platónovým vedením. V stredoveku Aristotela nazývali jednoducho „Filozof“.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.