Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, ktorá huba chutí ako pečené kura a rastie vo voľnej prírode a tiež aj to, koľko ocenení Grammy získala mladá speváčka Billie Eilish v roku 2020.

 

,,Prvým umelcom, ktorému sa toto podarilo, bol Christopher Cross pred 39 rokmi. Billie Eilish získala cenu album roka za jej megaúspešný debutový album When We All Fall Asleep, Where Do We Go?, pričom jej singel Bad Guy sa stal skladbou roka a nahrávkou roka.Billie sa tak stala hlavnou hviezdou 62. ročníka najdôležitejších hudobných cien, ktoré sa konali v nedeľu večer v Staples Center v Los Angeles. Mladá speváčka zároveň dosiahla viaceré rekordy v súvislosti s jej vekom, informuje web Billboard. Je najmladšou umelkyňou v histórii, ktorá získala na Grammy cenu za album roka, čím predčila Taylor Swift, ktorá ako 20-ročná získala toto ocenenie pred 10 rokmi za jej album Fearless. Billie je taktiež najmladšou umelkyňou v histórii, ktorá získala cenu nahrávka roka.“

,,Sírovec obyčajný (Laetiporus sulphureus) vás pri prechádzke lesom upúta jasnou žltooranžovou farbou. Považuje sa za veľmi chutnú hubu, pre stromy, na ktorých rastie, je však veľmi nebezpečný.Sírovec patrí podobne ako chutná a zdravá hliva medzi drevokazné huby. Zapríčiňuje postupné zahnívanie jadrového dreva, a tak stromy, na ktorých rastie, postupne hynú.Pri prechádzke lesom, kde sírovec rastie, by ste nemali mať problém hubu identifikovať. Jej výrazná farba upúta už z diaľky, plodnice sú mäsité a vyrastajú škridlicovito nad sebou. Hlúbik takmer nevidno.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

3 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.