Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej krajine je nezákonne mať zmrzlinu v kornútku v zadnom vrecku a tiež aj to, prečo musel Manchester United v roku 2016 zrušiť zápas a evakuovať celý štadión.

 

,,Manchester United je anglický futbalový klub hrajúci Premier League. Je to najúspešnejší anglický klub vôbec v celej histórii. Jeho domácim štadiónom je Old Trafford v severoanglickom Manchesteri. Klub bol založený pod menom Newton Heath LYR F.C. v roku 1878 a do ligy vstúpil v roku 1892.“

,,Jedi je pôvodne fiktívna organizácia – náboženský rytiersky rád – z filmovej ságy Star Wars. Jej príslušníci v tejto ságe ovládajú mystickú Silu, ktorá im prepožičiava rôzne psionické schopnosti. V súčasnosti je Jedi i reálne náboženstvo s niekoľko sto tisícmi registrovaných priaznivcov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.