A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, koľko zubov majú približne slimáky a tiež aj to, koľko percent ľudí na svete má lícne jamky.

 

,,Jesť by sme mali pomaly preto, aby náš mozog stihol prijať od žalúdku signál o tom, že je už nasýtený. To spôsobí, že zjete menej jedla, zbytočne sa neprejete a nepríjmete kalórie navyše. Ak ale budete do seba jedlo rýchlo hádzať, žalúdok bude sýty pomerne rýchlo, ale nestihne o tom informovať mozog. V konečnom dôsledku tak budete jesť ešte napríklad ďalších 5 minút a príjmete dávku jedla navyše, aj keď ju už vôbec nepotrebujete. To je dôvod, prečo je rýchlosť jedenia taká dôležitá pre udržanie si hmotnosti.“

,,Najčastejšie nájdeme malú priehlbinku na lícach pri úsmeve, ale takisto aj na brade. V skutočnosti ide o genetickú deformáciu, no bežne sa považuje skôr za znak krásy, šťastia či prosperity. U niekoho sa časom stratí a zmení trebárs na vrásku, a naopak, zopár šťastných zostane obdarených rozkošnou „deformitou“ po celý život.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.