V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, čo sa môže stať s vašim telom ak budete veľa premýšľať a tiež aj to, čo dokážu spraviť menštruačné kŕče v zriedkavých prípadoch.

 

,,Dosiaľ neexistuje žiaden stopercentný liek proti štikútke, no nedá sa povedať, že by sa oň vedci nesnažili.Dve publikácie z rokov 1988 a 1990 opisujú prípadové štúdie lekára, ktorý sa neovládateľnú štikútku pacienta pokúsil ovládnuť pomocou masáže konečníka. Ďalšia štúdia z roku 2000 zas opisuje prípad, kedy štvordňovú štikútku pacienta zastavila ejakulácia pri sexe.Obe činnosti totiž stimulujú takzvaný blúdivý nerv (Nervus vagus), ktorý pomáha kontrolovať automatizovanú činnosti, napríklad srdca a tráviaceho traktu, a tiež koordinuje dýchanie a prehĺtanie.“

,,Názov vznikol z gréckeho slova chero, teda „radujem sa“. Ide o fóbiu, pri ktorej sa ľudia boja prežívať pocity radosti a šťastia. Znie to veľmi zvláštne, no za irelevantnou úzkosťou sa ukrýva zložitý proces.Väčšinou to nie je šťastie samotné, ktorého sa trpiaci touto poruchou boja. Obávajú sa toho, čo príde potom. Myslia si, že šťastie nemôže trvať večne a zaručene bude viesť k nejakej tragédii či katastrofe. Často majú pocit, že ak si dovolia na chvíľu vypnúť a zabaviť sa, stratia kontrolu nad ostatnými stránkami ich života a ak príde nejaký problém, nebudú naňho pripravení.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.