A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, na ktorej univerzite vytvorili v roku 1999 jadrový reaktor a tiež aj to, prečo sa ľudia cítia po plači lepšie.

 

,,Výskumy zistili, že okrem toho, že plač upokojuje, slzy uvoľňujú oxytocín a endorfíny. Tieto chemické látky spôsobujú, že sa ľudia cítia dobre a môžu zmierniť fyzickú aj emocionálnu bolesť. Týmto spôsobom môže plač pomôcť zvýšiť pocit pohody. Takýmto spôsobom plač môže i pozdvihnúť náladu.Podľa niektorých odborníkov plač uvoľňuje toxíny a pomáha znižovať hladinu stresu. Ako sme už spomínali, keď ľudia z reakcie na stres plačú, ich slzy obsahujú stresové hormóny, ktoré sú takýmto spôsobom vyplavené z tela. Vedci sa teda domnievajú, že plač môže pomôcť bojovať proti stresu. Stále však táto oblasť potrebuje ďalšie výskumy, aby sa tento fakt mohol na sto percent potvrdiť.“

,,Jadrový reaktor je zariadenie, ktoré slúži na spustenie a riadenie jadrovej reťazovej reakcie. Jadrové reaktory sú používané v atómových elektrárňach a ako pohon plavidiel.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.