V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete,o koľko rokov sa zrazí naša galaxia Mliečna dráha s Andromedou a tiež aj to, aký zdravotný problém môže pomôcť vyriešiť prdenie.

 

,,Astronómovia z vesmírnej agentúry NASA hlásia najväčšiu vesmírnu katastrofu v histórii ľudstva; naša Mliečna dráha sa má uraziť s vesmírnou galaxiou Andromeda. Obria kolízia, akú svet dosiaľ nepamätá, sa stane o štyri miliardy rokov. Pri tejto udalosti sa Slnko katapultuje cez oblasť celkom inej galaxie, podobne ako ostatné hviezdy, ktoré navždy opustia svoje orbity. Vo štvrtok správu uverejnili astronómovia z Vesmírneho teleskopického inštitútu.Podľa vedcov však naša planéta Zem nezanikne (dovtedy už bude ľudstvo pravdepodobne vyhladené po množstve jadrových a multigalaktických vojen), akurát sa premiestni do celkom inej časti vesmíru.“

,,Podľa nedávnej štúdie Inštitútu pre vedecké informácie o káve, mierna konzumácia čierneho moku môže znížiť riziko vzniku Alzheimerovej choroby až o 20 percent. Štúdia zistila, že u ľudí, ktorí pili tri až päť šálok denne, bola o 20 percent menšia pravdepodobnosť vzniku tejto formy demencie. Kofeín a antioxidanty v káve znižujú zápal v mozgu a môžu dokonca spomaliť poškodenie mozgových buniek, hlavne tých, ktoré sa nachádzajú v tých oblastiach mozgu, spojených s pamäťou.Ako zhrnul Dr. Arfan Ikram, odborný asistent, väčšina štúdií potvrdilo, že  pravidelné pitie kávyv priebehu života je spojené so zníženým rizikom vzniku Alzheimerovej choroby, no optimálny ochranný efekt sa dostaví s tromi až piatimi šálkami kofeínu denne.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.