A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, čo podľa štúdie z roku 1939 pomáha zvýšiť hladinu testosterónu o 200% a tiež aj to, s čím je spojené nadmerné ochlpenie tela.

 

,,Každý z nás, od najmenších detí, až po starých ľudí, zažívame rôzne strachy a obavy. U detí sú tieto zážitky priam nevyhnutné. To, že sa vysporadúvajú s obavami, či dokonca úzkosťou, ich pripravuje na náročné životné situácie a nepríjemné zážitky.“

,,Vlasy a ochlpenie ako prirodzená súčasť ľudského tela plnia v prvom rade ochrannú funkciu. Chránia organizmus pred podchladením, prehriatím a mechanickým poškodením a majú aj informatívny charakter. Hirsutizmus je patológia v raste a rozmiestnení ochlpenia. Aj keď ide o stav, ktorý ovplyvňuje veľké množstvo faktorov, u ženskej populácie je najčastejšie prejavom hormonálnych zmien, predovšetkým hormónov produkovaných vaječníkmi a nadobličkami.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.