A máme tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorom štáte zjedia obyvatelia najviac čokolády na svete a tiež aj to, ako sa nazýva strach zo vzťahov a manželstva.

 

,,Hrobka egyptskej kráľovnej sa doposiaľ nikdy nenašla. Chrám sa nachádza nad letnou rezidenciou egyptského prezidenta Husního Mubaraka. Archeológovia objavujú čoraz viac dôkazov, že po tom, čo spáchala samovraždu, odniesli kňazi jej telo do tohto chrámu, kde by mohla ležať vedľa svojho milenca Marca Antonia.Archeológovia sa domnievajú, že vysoko na vrchole hory západne od mesta Alexandria nad Stredozemným morom, pochované pod vápencovým chrámom egyptskej bohyne Isis, môže ležať telo slávnej kráľovnej Kleopatry!“

,,Ak je to iba chvíľkové, pokojne snívajte ďalej. Sú však ľudia, ktorí majú panický strach zo svadby. Občas sa aj dá stretnúť s definíciou, že ide aj o strach zo vzťahu. Základ slova pochádza z grec. Gamo, čo znamená zväzok. Opakom je anufóbia, strach z toho, že sa nikdy neožení, nevydá. Zvláštna skupina gamofobičiek sú ženy, ktoré sú zamilované do chvíle, kým im objekt ich túžby tiež neprejaví náklonnosť. Vtedy sa ich láska mení na nenávisť. Manželstvo môže skutočne znamenať reálnu hrozbu, preto to majú ľudia trpiaci gamofóbiou o to zložitejšie.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.