V dnešnom dieli zaujímavostí sa dozviete, ktoré zviera domestikovali starí Egypťania ako domáce zviera a trénovali ho na lov a tiež aj to, koľko potravy skonzumujú vydry morské každý deň.

 

,,Výskumníci pozorne sledovali populáciu vydier, ktorej počet sa pohyboval okolo niekoľkých tisíc, a jej štúdie odhalili zaujímavú sociálnu štruktúru. Vydry, ktoré musia denne spotrebovávať 25 až 35 percent svojej telesnej hmotnosti, aby si udržali svoj metabolizmus a udržali sa v teple v chladných vodách, sa delia na tri „potravinové cechy“: vydry, ktoré sa potápajú hlboko a jedia na bruchu (ježkov a krabov Dungeness); stredne potápajúce, ktoré jedia mušle, červy a menších mäkkýšoch; a tie, ktoré zostávajú v plytších vodách a živia sa čiernymi slimákmi.“

,,Ľudia nie sú dobrí v odhaľovaní lží. Nový výskum ukazuje, že pravdepodobnosť, že odhalíte klamára, sa zvyšuje debatou medzi viacerými členmi skupiny. Neklameme iba druhých, ale hlavne samých seba.Bola by to skvelá superschopnosť nového superhrdinu – odhaľovanie lží. Pozrel by sa na človeka a z výrazu jeho tváre, intonácie či postoja by zistil, či klame alebo hovorí pravdu.Takíto superhrdinovia medzi nami zatiaľ nie sú. Výskum ukazuje, že odhaľovať lži sa nám veľmi nedarí, úspešnosť je iba o málo väčšia ako náhoda, a to aj u trénovaných profesionálov.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.